پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
دوشنبه 2 مهر ماه 1397
Monday 24 September 2018
کد مطلب : ‌7352
در شش‌ماهه نخست سال جاری محقق شد

عملکرد موفق «فملی» در تولید و فروش

مس پرس: شرکت ملی صنایع مس ایران، گزارش عملکرد تولید و فروش شهریور و شش‌ماهه نخست سال مالی جاری را منتشر کرد.

عملکرد موفق «فملی» در تولید و فروش

به گزارش مس پرس، شرکت مس در ماه گذشته موفق به فروش حدود 458 میلیارد تومان انواع محصول معادل 7درصد بودجه کل شده است. همچنین، مجموع فروش شش‌ماهه «فملی» بیش از 3هزار میلیارد تومان و معادل 44درصد از بودجه 6.49 هزار میلیارد تومانی سال جاری بوده است.
بر اساس این گزارش، شرکت مس در شهریورماه نسبت به ماه گذشته از نظر مبلغ فروش رشد 18درصدی داشته و نرخ فروش دو محصول اصلی آن یعنی کاتد و کنسانتره مس با افزایش 5 و 7درصدی نسبت به ماه قبل همراه بوده است.

مشکلی برای تحقق بودجه نداریم
در همین زمینه، «احمد مرادعلیزاده» مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در گفت‌و‌گو با «رادیو سهام» به ارائه توضیحاتی پرداخت و از تحقق کامل بودجه تا پایان سال خبر داد و گفت: «مشکلی برای تحقق بودجه نداریم. نه‌تنها کل بودجه در پایان سال پوشش داده خواهد شد، بلکه درآمد نسبت به سال گذشته بهبود هم خواهد داشت.»
وی دلیل این امر را دو موضوع دانست و گفت: «از یک‌سو شاهد افزایش تولیدی مس محتوی نسبت به سال گذشته هستیم و از سوی دیگر، قیمت فروش مس نیز به‌ طور نسبی روند افزایشی را تجربه کرده است.»
وی در ادامه افزود: «البته در ماه‌های اخیر چندین عامل بر رشد قیمت مس تأثیرگذار بوده است؛ در شرایط فعلی روند حرکت قیمت فلزات رو به بالاست و مس هم از این قاعده مستثنا نبوده است و رشد خوبی را به ثبت رسانده است.»
به گفته مرادعلیزاده، در حالی شاهد خروج نسبی بازارهای جهانی از رکود هستیم که این امر منجر به افزایش تقاضا شده و به‌تبع آن، رشد قیمت مواد اولیه را به‌دنبال خواهد داشت.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :