پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
چهارشنبه 28 آذر ماه 1397
Wednesday 19 December 2018
کد مطلب : ‌7362
با وقفه 44 روزه در معدن مس اتفاق افتاد

کاهش 91 درصدی خالص سود اسکوندیدا

مس پرس:طی شش‌ماهه ابتدایی سال جاری «اسکوندیدا» با افت 91درصدی خالص سود خود نسبت به دوره مشابه سال گذشته روبه‌رو بوده است. مقامات ارشد این کمپانی، این کاهش را عمدتاً ناشی از وقفه 44روزه در عملیات‌های این معدن طی سه‌ماهه نخست سال می‌دانند.

کاهش 91 درصدی خالص سود اسکوندیدا

به گزارش مس پرس به نقل از متال‌بولتن، معدن «اسکوندیدا» که در شمال کشور شیلی قرار دارد و توسط کمپانی بی اچ پی بیلیتون اداره می‌شود، خالص سود خود در شش‌ماهه نخست سال 2017 را برابر با 50 میلیون دلار گزارش کرد؛ درحالی‌که خالص سود معدن مذکور طی دوره مشابه سال گذشته در سطح 527 میلیون دلار گزارش شده بود. با وجود افزایش قیمت مس، کاهش حجم فروش در شش‌ماهه نخست سال 2017، موجب سقوط 25درصدی درآمدهای اسکوندیدا نسبت به دوره مشابه سال 2016 شد.
بر اساس این گزارش، این کمپانی طی شش‌ماهه نخست سال جاری 327هزار و 863 تن مس تولید کرد که در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته افت 39درصدی را نشان می‌دهد. کنسانتره مس، 237هزار و 891 تن از این مقدار را به خود اختصاص داده و مابقی آن متعلق به تولید کاتد بوده است.
در گزارش «اسکوندیدا» اشاره شده است که هزینه‌های معدن «اسکوندیدا» به استثنای خالص هزینه‌های مالی در شش‌ماهه ابتدایی سال جاری 5درصد نسبت به سال گذشته کاهش پیدا کرد و به 1/9 میلیارد دلار رسیده است.
گفتنی است؛ 57/5 درصد معدن «اسکوندیدا» به کمپانی بی‌اچ‌پی بیلتون تعلق دارد و کمپانی ریوتینتو نیز 30درصد سهم در عملیات‌های معدن «اسکوندیدا» دارد. مابقی سهم معدن مذکور به کنسرسیوم‌های ژاپنی به رهبری «میتسوبیشی» تعلق دارد.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :