پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
شنبه 4 اسفند ماه 1397
Saturday 23 February 2019
کد مطلب : ‌7398

حال خوش مس و خوش‌اقبالی کمپانی فریپورت

مس پرس: فریپورت مکموران در تازه‌ترین گزارش مالی خود اعلام کرده است که جهش قیمت مس در سال جاری برای فریپورت مکموران درهای خوش‌اقبالی را باز کرده‌ و نوید بازگشت چشمگیر سرمایه را به این کمپانی داده است.

حال خوش مس و خوش‌اقبالی کمپانی فریپورت

به گزارش مس پرس، مک‌موران در این گزارش اعلام کرده است که «بهبود قیمت‌ مس در سال جاری به دلیل انتشار داده‌های مثبت تولید در ایالات‌متحده و چین و همچنین پیش‌بینی این‌که بازار مس در سال جاری کسری اندکی خواهد داشت، منجر به افزایش سود سه‌ماهه سوم و درآمد عملیاتی، نسبت به سال گذشته شده است.»
بر اساس این گزارش، درآمد کمپانی فریپورت در سه‌ماه منتهی به 30 سپتامبر با 11/2 درصد افزایش به 4/3 میلیارد دلار رسید و درآمد عملیاتی این کمپانی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با بیش از دو برابر افزایش به 917 میلیون دلار رسید. در همین زمینه «ریچارد ادکرسون»، رییس و مدیر ارشد این کمپانی، در گزارش درآمد سه ماهه کمپانی می‌گوید: «گزارش‌های مثبت سه‌ماهه درباره عملیات‌های این کمپانی در سراسر دنیا و چشم‌انداز مثبت نتایج آینده بسیار خوشحال‌کننده است.»
مکموران در ادامه گزارش خود می‌نویسد: «دست‌یابی به افزایش سود در حالی محقق شد که میزان تولید و فروش در سه‌ماهه سوم با کاهش روبه‌رو شد. بر این اساس تولید مس در سه‌ماهه سوم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با 9/8 درصد افت به 451هزار و 778 تن رسید و فروش نیز با افت 16/3 درصدی به 422 هزار و 748 تن افت پیدا کرد. این کمپانی دلیل کاهش تولید را افت سطح عیار کانه‌ها در امریکای شمالی و اندونزی اعلام کرده است. با این حال، قیمت متوسط اعلام‌شده در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 34/2درصد افزایش داشته است.» 

بنابر اعلام این کمپانی، همچنین یکی دیگر از عواملی که به بهبود چشم‌انداز این کمپانی امریکایی منجر‌شده «قراردادی است که اخیراً با دولت اندونزی به امضا رسیده است و به فریپورت مکموران اجازه می‌دهد تا یک واحد ذوب در این کشور احداث‌کرده و کنترل عملیات معدن گراسبرگ را حفظ کند.»
این کمپانی در پایان گزارش خود آوردده است که «با افزایش سود سه‌ماهه سوم و درآمد عملیاتی، این کمپانی انتظار دارد فروش سه‌ماهه چهارم سال جاری به 453هزار و 592 تن مس و 625هزار اونس طلا برسد و همچنین، هدف سال 2017 یعنی انتظار فروش یک میلیون و 678هزار و 291 تن مس و 1/6 میلیون اونس طلا را حفظ کند.»

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :