پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
یکشنبه 5 خرداد ماه 1398
Sunday 26 May 2019
کد مطلب : ‌7543
مدیرعامل مؤسسه صندوق بازنشستگی مس خبر داد

ثبت رسمی افزایش سرمایه شرکت جهان فولاد سیرجان

مس پرس: مدیرعامل مؤسسه صندوق بازنشستگی مس گفت: سرمایه شرکت «جهان فولاد سیرجان» طی دو مرحله از 2000 میلیارد ریال به 4000 و در نهایت به 7000 میلیارد ریال افزایش یافت.

ثبت رسمی افزایش سرمایه شرکت جهان فولاد سیرجان

به گزارش مس پرس، «سیدحجت‌الله موسوی» با اعلام این خبر و با اشاره به این‌که این میزان افزایش سرمایه به صورت رسمی ثبت شده است، اظهار داشت: سهام مستقیم صندوق بازنشستگی در سال‌های 95 و 96 طی این دو مرحله از 0/001 درصد به 35درصد اصلاح شد و هم‌اکنون با شرکت‌های تابعه معادل 49درصد از کل سهام شرکت مذکور را در اختیار دارد.

وی افزود: با هماهنگی سهام‌دار اصلی، عرضه تولیدات شرکت فوق ازطریق بورس و درنهایت برنامه‌ریزی برای عرضه سهام شرکت مذکور در فرابورس از ابتدای سال آینده نیز در اولویت کاری قرار گرفته است.

گفتنی است؛ شرکت مجتمع جهان فولاد سیرجان ابتدا در سال 1388 توسط شرکت توسعه و آبادانی استان کرمان که از شرکت‌های زیرمجموعه صندوق بازنشستگی شرکت ملی صنایع مس ایران است، تشکیل شد و پس از تغییراتی در سهام‌داران، هم‌اکنون 51درصد سهام آن متعلق به شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر و شرکت‌های وابسته و 49درصد سهام متعلق به صندوق بازنشستگی شرکت ملی صنایع مس ایران و شرکت‌های تابعه است. این شرکت در برنامه‌های خود، احداث هفت کارخانه را در دستور کار خود دارد. دو کارخانه احیا به ظرفیت دو میلیون تن آهن اسفنجی، دو کارخانه ذوب و ریخته‌گری با ظرفیت دو میلیون تن شمش فولادی در سال و سه کارخانه نورد و فولاد آلیاژی به ظرفیت تولید دو میلیون تن محصولات نوردی و آلیاژی.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :