پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
یکشنبه 5 خرداد ماه 1398
Sunday 26 May 2019
کد مطلب : ‌7551
رئیس هیأت عامل ایمیدرو:

پروژه‌های مس از طریق کشور دانمارک تأمین مالی می‌شود

«مهدی کرباسیان» معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: براساس برنامه‌ریزی صورت‌گرفته، از کشور دانمارک با سقف 50 میلیون یورو پروژه‌های مس تأمین مالی خواهند شد و تأیید بانک مرکزی نیز در این ارتباط اخذ شده است.

پروژه‌های مس از طریق کشور دانمارک تأمین مالی می‌شود

به گزارش مس پرس، کرباسیان با اعلام این خبر گفت: براساس توافق‌نامه با کشورهای کره‌جنوبی، اتریش و دانمارک در زمینه اختصاص خطوط اعتباری برای تکمیل طرح‌های کشور، سازمان ایمیدرو برای اخذ مجوزهای لازم از بانک مرکزی و سازمان برنامه‌وبودجه اقدام کرده که اخذ مجوزهای مربوط، موجب تأمین مالی و تکمیل طرح‌های سرمایه‌گذاری می‌شود.

رئیس هیأت عامل ایمیدرو اظهار داشت: جذب این میزان سرمایه نیازمند توافق‌نامه‌های دوجانبه بانک‌های مرکزی و شرکت‌های معدنی بین‌المللی است.

به گفته وی، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، فهرست طرح‌ها و پروژه‌های واجد شرایط اخذ تأمین مالی (فاینانس) را به سازمان برنامه‌وبودجه فرستاده تا از خطوط اعتباری توافق‌شده تأمین منابع شود.

وی افزود: مذاکره و پیگیری برگزاری همایش با شرکت‌های خارجی در روسیه (مسکو)، سوئیس و انگلیس (لندن) در حال انجام است که به‌زودی برگزار خواهد شد.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :