پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
شنبه 4 اسفند ماه 1397
Saturday 23 February 2019
کد مطلب : ‌7590
متال بولتن خبر داد

کاهش 84 درصدی واردات قراضه مس در چین

مس پرس: بر اساس محاسبات انجام‌شده توسط موسسه متال بولتن، سهمیه واردات قراضه مس در 10دور اول تأیید مجوز واردات ضایعات جامد توسط دولت چین، نسبت به سال قبل به میزان 83/7درصد کاهش‌یافته است.

کاهش 84 درصدی واردات قراضه مس در چین

به گزارش مس پرس، بر اساس اطلاعات رسمی منتشرشده توسط مرکز مدیریت زباله و مواد شیمیایی جامد که زیرمجموعه‌ای از وزارت محیط‌زیست این کشور است، تاکنون مجوز واردات 463 هزار و 916 تن قراضه مس در سال 2018 اعطا شده است که در مقایسه با مجوز واردات به حجم 2/84میلیون تنِ سال گذشته، افت قابل‌توجهی را نشان می‌دهد.
در آخرین دور از تصویب مجوز واردات که در نیمه آوریل برگزار شد، کل حجم واردات قراضه مس برابر با 125هزار و 667 تن بود که در مقایسه با 271هزار و 200 تنِ مربوط به سال گذشته افت شدیدی را تجربه کرده است.
دولت چین اخیراً اقدامات خود برای کنترل آلودگی را افزایش داده و اعلام کرده است که تا پایان سال جاری، ممنوعیت کامل واردات ضایعات گروه 7 و ازجمله قراضه مس را اعمال خواهد کرد.
این قانون جدید موجب ممنوعیت واردات ضایعات، ازجمله قراضه مس، پس از تاریخ 31 دسامبر 2018 خواهد شد.
ضایعات مسی مانند قراضه کابل، سیم، موتور و سایر قطعات خودرو در فهرست محصولاتی هستند که واردات آن محدود و ممنوع شده است. این بدین معنی است که واردات سایر فلزاتی که در این ضایعات وجود دارند نیز تحت تأثیر قرار می‌گیرد.
با توجه به داده‌های ارائه‌شده توسط کمپانی دولتی Antaike، در سال 2017 واردات قراضه مس چین به 3/57میلیون تن رسید که مس محتوی آن حدود 1/5میلیون تن برآورد می‌شود.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :