پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
سه‌شنبه 4 تیر ماه 1398
Tuesday 25 June 2019
کد مطلب : ‌7722

بیم و امیدهای اسکوندیدا

مس پرس: قراردادهای کارگری جدید که در روزهای اخیر توسط اتحادیه کارگری و مدیریت معدن اسکوندیدا امضا شد، موجب افزایش هزینه‌های تولید مس در بزرگ‌ترین تولیدکننده مس دنیا خواهد شد؛ اما مدیران این معدن می‌گویند به دنبال راه‌حلی برای کاهش هزینه‌ها هستند.

بیم و امیدهای اسکوندیدا

به گزارش مس پرس به نقل از CRU، «پیتر بیوان»، مدیر مالی کمپانی بی‌اچ‌پی بیلتون، مالک اسکوندیدا گفت: «با توجه به توافق حاصل شده بین اتحادیه کارگری و مدیریت معدن بر سر نرخ دستمزد و با در نظر گرفتن، کاهش بیش از 15 درصدی سطح عیار کانه‌ها، انتظار می‌رود هزینه‌های تولید هر واحد در سال مالی جاری 0.04 دلار در هر پوند (88.2 دلار در هر تن) افزایش یابد.» سال مالی کمپانی بی‌اچ‌پی بیلتون هر سال از یکم جولای شروع می‌شود.

این در حالی است که به علت افزایش مصرف آب نمک‌زدایی‌شده نیز فشار هزینه‌ای بیشتری بر تولید وارد آمده است. بنا به اعلام این کمپانی بهبود بهره‌وری نیروی کار و راهبردهای بهینه‌سازی عملیات تعمیر و نگهداری، بخشی از افزایش هزینه‌ها را جبران خواهد کرد.

مدیر مالی کمپانی بی‌اچ‌پی بیلتون همچنین پس از انتشار نتایج مالی سال 2018 این کمپانی بیان داشت که هزینه‌های تولید معدن اسکوندیدا در سطح 1.15 دلار به ازای هر پوند مس محتوی (2535.2 دلار بر تن) حفظ خواهد شد. 

از سوی دیگر آمار منتشرشده نشان می‌دهد هزینه تولید هر واحد در معدن اسکوندیدا طی 12 ماه منتهی به 30 ژوئن، برابر با 1.07 دلار بر پوند مس محتوی (2359 دلار بر تن) بود که به علت اثرات نامطلوب نرخ ارز و تورم عمومی، این رقم نسبت به پیش‌بینی قبلی که یک دلار در هر پوند مس محتوی (2204.6 دلار در هر تن) گزارش شده بود، افزایش یافته است.

«اندرو مکینز»، مدیرعامل کمپانی بی‌اچ‌پی بیلتون در این زمینه گفت: «قرارداد جدیدی با اتحادیه کارگری  در زمینه دستمزد امضا شده است. با این حال، امکان انجام برخی تغییرات در توافق‌نامه دیده شده و این بدین معنی است که کمپانی قادر خواهد بود هزینه‌های تولید خود را کاهش دهد. علاوه بر این، تغییر در روش‌های کاری، این اجازه را به کمپانی می‌دهد تا رشد بهره‌وری تولید در معدن اسکوندیدا ادامه یافته و به این ترتیب، اطمینان حاصل می‌شود که به‌رغم کاهش سطح عیار کانه‌ها، این معدن محل مناسبی برای سرمایه‌گذاری باشد.»

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :