پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
سه‌شنبه 4 تیر ماه 1398
Tuesday 25 June 2019
کد مطلب : ‌7804
مدیر امور تغلیظ مجتمع مس سونگون خبر داد

رشد بیش از 6 درصدی تولید مس محتوی در هفت‌ماهه امسال

مدیر کارخانجات تغلیظ مس و مولیبدن مجتمع سونگون گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان مهرماه، بیش از 198 هزار و 200 تن کنسانتره مس با 48 هزار و 920 تن مس محتوی تولید داشتیم که بیش از 6‌درصد از برنامه پیش‌بینی(ظرفیت اسمی کارخانه‌ها) بالاتر بوده است.

رشد بیش از 6 درصدی تولید مس محتوی در هفت‌ماهه امسال

به گزارش مس پرس، باقریان با اعلام این خبر و با بیان این‌که امور تغلیظ مجتمع سونگون شامل سه کارخانه تغلیظ مس فاز 1 و 2 و تغلیظ مولیبدن است، اظهار داشت: همچنین در این بازه زمانی 1340 تن کنسانتره مولیبدنیت با عیار 51.2 تولید شده که فراتر از برنامه امسال و ظرفیت کارخانه است.
وی افزود: خوشبختانه طی سال‌های گذشته عملکرد موفقی داشته‌ایم به‌طوری‌که در سال‌‌ 96 مجموع تولید فاز یک و دو 310 هزار و 600 تن کنسانتره مس با 75 هزار و 500 تن مس محتوی بوده است که 3درصد بالاتر از برنامه پیش‌بینی شده بود.
به گفته مدیر امور تغلیظ با توجه به عملکرد فعلی هر دو فاز تغلیظ مس، انتظار تولید بیشتر از سال 96 را برای سال جاری داریم.
مدیر امور تغلیظ مجتمع مس سونگون با بیان این‌که در حوزه تولید کنسانتره مولیبدنیت که یک محصول ارزشمند است نیز دستاوردهای خوبی داشته‌ایم اظهار داشت: در سال 96 بیش از 1900 تن کنسانتره مولیبدنیت تولید شده که با توجه به اصلاحات و بازسازی‌هایی که هنوز هم در حال انجام است، قطعاً امسال می‌توانیم تولید بیشتری از سال قبل داشته باشیم.
وی افزود: با وجود رشد تولید بالاتر از ظرفیت اسمی کارخانه‌ها در سال جاری، مصرف آب و برق با روندی معکوس همراه بوده، به‌طوری‌که به‌ازای هر تن خوراک ورودی کارخانه‌ها، میزان آب خام 24 درصد و برق 13درصد نسبت به برنامه کاهش داشته است.
باقریان با تأکید بر این‌که تأثیرگذارترین مؤلفه در کاهش قیمت تمام‌شده محصول، افزایش ظرفیت تولید است، گفت: سال گذشته با تمرکز بر این موضوع و انجام اصلاحاتی در فرآیند تولید موفق به کاهش قیمت تمام‌شده کنسانتره مس و مولیبدنیت شدیم. برای سال جاری نیز تلاش می‌کنیم تا با حفظ سلامت و افزایش دسترسی تجهیزات، بالاتر از ظرفیت اسمی خوراک وارد کارخانه‌ها شود و با بهینه‌سازی مصارف مواد و قطعات یدکی و همچنین افزایش کارایی فرآیندها بتوانیم محصول بیشتری تولید کنیم.
مدیر امور تغلیظ مجتمع مس سونگون در پایان گفت: تمامی این نتایج درخشان تولید، حاصل بهبود مستمر فرآیندها در راستای خط‌مشی شرکت مس است و مجتمع سونگون پیوسته در حال انجام اصلاحات و بهبود فرآیندها در جهت افزایش تولید و کاهش قیمت تمام‌شده شرکت مس است.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :