پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
جمعه 9 اسفند ماه 1398
Friday 28 February 2020
کد مطلب : ‌7870
با حضور مدیرعامل شرکت مس انجام شد

برگزاری جلسه هماهنگی در خصوص راه اندازی کارخانه اسید سولفوریک مجتمع مس سرچشمه

مس پرس: عصر دیروز، جلسه هماهنگی برای سرعت بخشیدن به راه‌اندازی پروژه اسیدسولفوریک مجتمع مس سرچشمه با حضور محمدرضا بنی‌اسدی‌راد، مدیرعامل شرکت مس، مهندس علی محمدی، عضو هیأت‌مدیره و جمعی از مدیران و مجریان این طرح در شرکت مس برگزار شد.

برگزاری جلسه هماهنگی در خصوص راه اندازی کارخانه اسید سولفوریک مجتمع مس سرچشمه

بر اساس این گزارش در این جلسه آخرین وضعیت پیشرفت پروژه، مسائل مربوط به زیرساخت‌های حمل اسید، مخازن نگاه‌داری اسید در مجتمع مس سرچشمه و بندرعباس و همچنین طرح‌های مربوط به راه‌اندازی کارخانه کود شیمیایی موردبحث و بررسی قرار گرفت.

به گفته مدیرعامل شرکت مس این طرح که یکی از مهم‌ترین طرح‌های محیط زیستی صنعت مس است باید در موعد مقرر و تا اواخر بهمن‌ماه امسال به مرحله راه‌اندازی نهایی برسد.

بر پایه این گزارش، با راه‌اندازی این طرح علاوه بر این‌که صنعت مس به یک صنعت کاملاً سبز تبدیل خواهد شد زمینه‌های افزایش تولید پایدار و بهره‌برداری اسمی از کارخانه ذوب فلش نیز فراهم می‌‌شود و شرکت مس به توسعه پایدار دست می‌یابد.

گفتنی است کارخانه اسیدسولفوریک مجتمع مس سرچشمه با ظرفیت اسمی 610 هزار تن طراحی ‌شده است و با بهره‌برداری از این طرح مجموع ظرفیت واقعی کارخانه جدید اسیدسولفوریک مس سرچشمه و کارخانه قدیم به 800 هزار تن در سال می‌رسد.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :