پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
یکشنبه 22 تیر ماه 1399
Sunday 12 July 2020
کد مطلب : ‌7912
تحلیل‌گران مؤسسه CRU گزارش دادند

هزینه بالای معادن مس چینی در 2018

مس پرس: تحلیل‌گران مؤسسه CRU با استفاده از مدل هزینه مس سال 2018، نشان می‌دهند که تفاوت‌های چشمگیری در هزینه‌های معادن بین کشورها وجود دارد. بر اساس این گزارش هزینه‌های معادن مس چینی در سال گذشته میلادی نسبت به سایر مناطق بالاتر بوده است.

هزینه بالای معادن مس چینی در 2018

به گزارش مس پرس، در بررسی هزینه کشورهای اصلی تولیدکننده مس تفاوت‌های قابل‌توجهی بر اساس کشورها وجود دارد. تولیدکنندگان چینی به‌طور میانگین بیش‌ترین هزینه‌های نقدی را دارند و در بالای منحنی هزینه 2018 و در سطح 4 هزار و 980 دلار در هر تن قرار می‌گیرند. چین، سومین عرضه‌کننده بزرگ دنیا در سال 2018 شناخته شد؛ به‌طوری‌که این کشور طی دوره مذکور، 9 درصد از تولید معدنی در دنیا را به خود اختصاص داد. انتظار می‌رود، علیرغم هزینه‌های بالای این صنعت، تولید مس معدنی در چین به‌طور پیوسته ادامه یابد.

هزینه‌های نقدی در ایالات‌متحده نیز بالاتر از میانگین جهانی آن است؛ به‌طوری‌که تحلیل گران موسسه CRU، هزینه‌های نقدی در این ناحیه را 3 هزار و 271 دلار بر تن برآورده کرده‌اند. این در حالی است که به‌طورکلی هزینه‌ها در آمریکای شمالی کمتر از میانگین جهانی است. پیش بینی می‌شود که آمریکای شمالی در سال جاری حدوداً 13 درصد از تولید مس دنیا را به خود اختصاص دهد و در این میان، تولید ایالات‌متحده، 50 درصد از تولید منطقه را تشکیل خواهد داد.
در سال 2018، کشورهای شیلی و پرو جای خود را به‌عنوان اولین و دومین تولیدکنندگان بزرگ مس در جهان حفظ کردند؛ به‌طوری‌که مجموع تولید این دو کشور طی دوره مذکور، 8 میلیون و 455 هزار تن مس برآورد شد که نسبت به سال گذشته رشد 6 درصدی را نشان می‌دهد. به‌طورکلی، آمریکای مرکزی و جنوبی، بیش‌ترین مشارکت را در تولید معدنی سال 2018 داشتند و مهم‌ترین عرضه‌کننده این محصول بودند؛ به‌طوری‌که بیش از 40 درصد عرضه جهانی در این مناطق شکل گرفت. هر دو کشور شیلی و پرو، هزینه‌هایی بالاتر از میانگین جهانی آن دارند. طبق گزارش CRU، میانگین هزینه‌های نقدی در شیلی 3 هزار و 228 دلار بر تن و در پرو، 2 هزار و 264 دلار بر تن تخمین زده شد.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :