پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
یکشنبه 22 تیر ماه 1399
Sunday 12 July 2020
کد مطلب : ‌8105
کودلکو اعلام کرد

حفظ تولید 1،68 میلیون تنی مس طی یک دهه آینده

مس پرس: شرکت کودلکو انتظار دارد که بتواند میزان تولید سالانه خود را در طول یک دهه آتی در سطح 1،68میلیون تن در سال باقی نگاه دارد. هرچند که این میزان از تولید، از متوسط تولید این شرکت در طول 10 سال گذشته که حدود 1،69 میلیون تن بود کمتر خواهد بود.

حفظ تولید 1،68 میلیون تنی مس طی یک دهه آینده

به گزارش مس پرس، شرکت کودلکو در سال گذشته بالغ بر 1،68 میلیون تن مس تصفیه‌شده تولید کرد که نسبت به 1،73 میلیون تنی آن در سال 2017 کمتر بود. این امر عمدتاً ناشی از کاهش عیار معادن بوده است. چنین چشم‌انداز 10 ساله‌ای از تولید شرکت کودلکو در حالی است که میزان تولید مس این شرکت در طول 3 ماهه ابتدایی سال، حدود 371 هزار تن بود درحالی‌که تولید مس این شرکت در دوره مشابه از سال گذشته، به 446 هزار و 300 تن می‌رسید. بنا بر برآوردهای به‌عمل‌آمده، درصورتی‌که این شرکت همین میزان از نرخ بهره‌برداری را تا پایان سال حفظ کند، انتظار می‌رود که میزان تولید این شرکت تا پایان سال به 1،48 میلیون تن برسد که بسیار کمتر از چشم‌انداز این شرکت است.
بااین‌حال، همچنان این شرکت انتظار دارد که با افزایش تولید از بخش‌های زیرزمینی و همچنین بخش روباز معدن Chuquicamata ، بتواند تا پایان سال، حجم تولید خود را به میزان متوسط تولید چند سال اخیر خود برساند. این در حالی است که تأثیر استانداردهای زیست‌محیطی سخت‌گیرانه‌ای که در سال‌های اخیر در شیلی تحت به مرحله اجرا درآمده‌اند و علاوه بر آن، مسائل مربوط به اعتراض کارگران در این کشور که عموماً به‌طور متناوب رخ می‌دهد، در این پیش‌بینی مدنظر قرار نگرفته است.
گفتنی است که بنا بر برآوردها تولید از بخش روباز معدن Chuquicamata تا پایان سال 2020 ادامه پیدا خواهد کرد و فاز زیرزمینی آن نیز از سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید. این معدن، به‌عنوان سومین معدن بزرگ شرکت کودلکو، در سال گذشته حدود 320 هزار و 744 تن مس تولید کرد و انتظار می‌رود که فاز زیرزمینی آن پس از بهره‌برداری کامل، حجم تولیدی برابر با 340 هزار تن داشته باشد.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :