پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
شنبه 23 آذر ماه 1398
Saturday 14 December 2019
کد مطلب : ‌8180
رئیس آژانس ملی استخراج معادن کلمبیا:

به دنبال تبدیل شدن به یک تولیدکننده بزرگ مس در جهان هستیم

Silvana Habib رئیس آژانس ملی استخراج معادن کلمبیا گفت: این کشور در طول چند سال آینده به دنبال تبدیل شدن به یک تولیدکننده شاخص مس در جهان است تا علاوه بر تولید زغال‌سنگ و طلا، تولیدات معدنی خود را تنوع بخشد.

به دنبال تبدیل شدن به یک تولیدکننده بزرگ مس در جهان هستیم

به گزارش مس پرس، رئیس آژانس ملی استخراج معادن کلمبیا اظهار داشت: این کشور پتانسیل لازم را دارد، اما در بخش مس اکتشافات کافی انجام نشده است. کلمبیا از نظر شرایط زمین‌شناسی در یک منطقه مطلوب قرار گرفته است و با کشورهای همسایه‌ای که در کمربند مس قرار دارند، منابع مشترکی دارد، اما این کشورها پیشرفت‌های بیشتری در این زمینه داشته‌اند.
وی افزود: تخمین‌های اولیه کمپانی‌ها نشان می‌دهد که منابع مس نزدیک به سه میلیون تن مس محتوی بوده و بیش از یک‌میلیون تن نیز ذخایر بالقوه در مناطق در امتداد سواحل شمالی و غربی کلمبیا وجود دارد.
Silvana Habib گفت: انتظار دارد در کوتاه‌مدت و میان‌مدت، کلمبیا در رتبه‌بندی کشورهای تولیدکننده مس قرار گیرد.
گفتنی است، فعالیت‌های معدنی در کلمبیا در گذشته بر معادن بزرگ زغال‌سنگ این کشور در طول سواحل شمالی آن و همچنین، عملیات استخراج طلا و سنگ‌های قیمتی در منطقه آند متمرکز بوده است. اما پس از امضای توافقنامه صلح در سال 2016 بین دولت و بزرگ‌ترین گروه شورشی مارکسیست و به دنبال آن، علاقه سرمایه‌گذاران بین‌المللی به کشف مواد معدنی جدید در کشور کلمبیا که قبلاً غیرقابل دسترسی بوده‌اند، روند اکتشافات جدید آغاز شده است.
گفتنی است، فعالیت‌های معدنی در کلمبیا در گذشته بر معادن بزرگ زغال‌سنگ این کشور در طول سواحل شمالی آن و همچنین، عملیات استخراج طلا و سنگ‌های قیمتی در منطقه آند متمرکز بوده است. اما پس از امضای توافقنامه صلح در سال 2016 بین دولت و بزرگ‌ترین گروه شورشی مارکسیست و به دنبال آن، علاقه سرمایه‌گذاران بین‌المللی به کشف مواد معدنی جدید در کشور کلمبیا که قبلاً غیرقابل دسترسی بوده‌اند، روند اکتشافات جدید آغاز شده است. در حال حاضر، تنها یک معدن از پروژه کمپانی Atico Mining Corp در استان شمال غربی این کشور تولید مس دارد و ظرفیت آن  10 هزار تن در سال است.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :