پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
جمعه 9 اسفند ماه 1398
Friday 28 February 2020
کد مطلب : ‌8204
آخرین پیش‌بینی متال بولتن از قیمت مس در 2019؛

فلز سرخ بالای 6100 دلار بر تن معامله خواهد شد

مس پرس: بر اساس مدل متوسط وزنی پیش‌بینی متال بولتن که نتایج 22 مؤسسه تحقیقاتی معتبر را در نظر می‌گیرد، احتمالاً متوسط قیمت مس در سه‌ماهه سوم سال جاری، 6,154 دلار بر تن و در سه‌ماهه چهارم سال، 6,178 دلار بر تن خواهد بود.

فلز سرخ بالای 6100 دلار بر تن معامله خواهد شد

اپکس Fastmarkets، گزارش منحصر به فردی است که از بهترین تحقیقات و تحلیل‌ها در خصوص پیش بینی قیمت فلزات در بازار تشکیل‌شده و پیش بینی دقیق سه‌ماهه‌ای را ارائه می‌کند. همچنین این گزارش، بهترین تجزیه‌وتحلیل‌ها و تازه‌ترین پیش‌بینی‌ها برای فلزات قابل معامله در بورس فلزات لندن را با هم ترکیب می‌کند تا به یک پیش‌بینی جامع دست یابد. پیش‌بینی‌ها از تحلیل‌گران معتبر و مستقل دریافت و با توجه به میانگین وزنی آن‌ها، یک پیش‌بینی جامع تهیه می‌شود. میانگین وزنی با توجه به عملکرد گذشته تحلیلگران، در پیش‌بینی‌های بلندمدت و کوتاه‌مدت، ایجاد می‌شود؛ به‌طوری‌که افراد با توانایی‌های بیشتر و درک بازار، بیشترین تأثیر را در پیش‌بینی جامع دارند.
بر اساس آخرین گزارش اپکسFastmarkets‌، مؤسسات Morningstar، Emirates NBD، RBCCM، Investec و ING به‌ترتیب بیشترین دقت را در ارائه پیش‌بینی‌های قیمت مس در سه‌ماهه دوم سال جاری داشته‌اند. همچنین بر اساس مدل متوسط وزنی پیش بینی متال بولتن، مس در سال آینده، 6,351 دلار بر تن، در سال 2021 به‌طور متوسط 6,485 دلار بر تن و در سال 2022 به‌طور میانگین، 6,744 دلار بر تن خواهد بود. نمودار زیر تغییرات قیمت مس تا سال 2025 را پیش ‌بینی می‌کند.

 


جدول زیر نیز به‌طور دقیق ارقام مربوط به میانگین وزنی و میانگین ساده پیش بینی مؤسسات، به همراه کمترین و بیشترین پیش بینی ارائه‌شده توسط مؤسسات مذکور را نشان می‌دهد.

 

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :