پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
جمعه 9 اسفند ماه 1398
Friday 28 February 2020
کد مطلب : ‌8205

حمایت بزرگ‌ترین کمپانی تأمین برق چین از بازار مس

انتظار می‌رود که کمپانی دولتی Grid Corp در کشور چین که فعالیت‌های انحصاری آن در حوزه تامین برق، 50درصد از تقاضای مس سالانه این کشور را شامل می‌شود، عملکرد موفقی در مورد وعده افزایش 5درصدی سرمایه‌گذاری در شبکه الکترونیکی چین در سال جاری داشته باشد.

حمایت بزرگ‌ترین کمپانی تأمین برق چین از بازار مس

به گزارش مس پرس به نقل از متا‌ل‌بولتن، براساس برآوردها، پیش‌بینی می‌شود کل سرمایه‌گذاری بابت گسترش زیرساخت‌های الکترونیکی چین با 2 میلیارد دلار افزایش حدوداً به 75 میلیارد دلار در سال جاری رشد پیدا کند.
تاکنون در سال جاری هزینه کرد این کمپانی 19 درصد کمتر از مدت مشابه سال 2018 بوده و موجب فشار مضاعف بر مصرف مس به‌خصوص در بخش سیم و کابل شده است.
اما تحلیلگران انتظار دارند که هزینه کرد در نیمه دوم سال افزایش یابد و این موجب رشد مصرف فلز سرخ خواهد شد.
 Boris Mika nikrezai، تحلیل‌گر ارشد موسسه Fastmarkets گفت: این موضوع به‌طور بالقوه یک جهش بزرگ برای تقاضای مس در چین محسوب می‌شود که احتمالاً در ماه‌های آینده بر قیمت مس تأثیر مثبت خواهد گذاشت.
رئیس استراتژی بازارهای کالا در بانک بین‌المللی چین به موسسه Fastmarkets گفت: شبکه الکترونیکی چین، بخشی است که بسیاری از فعالان بازار به آن چشم دوخته‌اند، چراکه فعالیت‌های آن‌ها تأثیر زیادی بر قیمت مس دارد.
کمپانی Grid Corp انحصار تأمین برق کشور چین را در اختیار دارد و پنجمین کمپانی بزرگ جهان ازنظر درآمد به شمار می‌آید. تصمیم‌گیری در این کمپانی توسط یک نهاد دولتی متمرکز به نام کمیسیون توسعه و اصلاحات ملی (NDRC) انجام می‌شود.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :