پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
شنبه 4 بهمن ماه 1399
Saturday 23 Januray 2021
کد مطلب : ‌8378
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه خبر داد

بازدهی 300 درصدی «سرچشمه» برای سهامداران

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه با بیان اینکه شرکت سرمایه‌گذاری سرچشمه به‌عنوان یکی از نخستین شرکت‌های برآمده از تجربۀ خصوصی‌سازی در کشور، با سرمایۀ 5100 میلیارد ریال وارد سی‌‌ودوسالگی عمر خود شد درباره عملکرد شرکت سرمایه‌گذاری در سال1398 [...]

بازدهی 300 درصدی «سرچشمه» برای سهامداران

به گزارش مس پرس، «علی ارجمندی» مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه با بیان اینکه شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه به‌عنوان یکی از نخستین شرکت‌های برآمده از تجربۀ خصوصی‌سازی در کشور، با سرمایۀ 5100 میلیارد ریال وارد سی‌‌ودوسالگی عمر خود شد درباره عملکرد شرکت سرمایه‌گذاری مس در سال 1398 گفت: در سال 1398 با استفاده از رهنمودهای دکتر اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران، شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه توانست قرارداد فلوتاسیون سرباره و قرارداد حمل اسید را وارد فاز اجرایی کند.
وی با بیان این‌که طرح فلوتاسیون سرباره در ابتدای سال 1398 به این شرکت واگذار شد اظهار داشت: این طرح ارزشی بالغ بر 4500 میلیارد ریال دارد و در طی سه سال اجرا می‌شود و درمجموع 15 تا 20 درصد سود برای شرکت سرمایه‌گذاری در طول این سه سال خواهد داشت.
ارجمندی تصریح کرد: این پروژه قرارداد اجرایی و تأمین تجهیزات آن با طرف خارجی به امضاء رسیده و ارز موردنیاز آن نیز تأمین شده است.
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه افزود: همچنین در سال جاری موفق شدیم هلدینگ تخصصی معدنکاری و ساختمانی زیرمجموعه با عنوان «هلدینگ راهیان سهام» را با سرمایه 4000 میلیارد ریال تشکیل دهیم و از واگذاری شرکت‌های تخصصی به این هلدینگ سودی معادل با 1700 میلیارد ریال شناسایی کنیم.
ارجمندی با بیان اینکه در سال 98 شرکت معادن مس چهار گنبد به عیار مناسبی رسید و حاصل چندین سال سرمایه‌گذاری این شرکت در آنجا به ثمر رسیده و سودآور شده است اظهار داشت: همچنین با توجه به این‌که هلدینگ صنایع مس افق کرمان در سال گذشته شکل‌گرفته بود و تمامی امور مربوط به سرچشمه به این هلدینگ واگذار شده بود، پیگیری پذیرش سهام این شرکت در بازار سرمایه و ثبت این شرکت نزد سازمان بورس اوراق بهادار از اولویت‌های مهم این شرکت در سال گذشته بود.
وی تأکید کرد: با تلاش تمامی همکاران و مدیران مجموعه‌ها ازنظر سودآوری در تمامی شرکت‌ها وضعیت خوبی را شاهد هستیم به‌طوری‌که اغلب شرکت‌های تابعه در شش‌ماهه سال 1398 به‌اندازه کل سود سال 1397 سودآوری داشته‌اند.
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه در ادامه به بازدهی سهام شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه در سال 98 در بازار سرمایه اشاره کرد و گفت: سهام این شرکت در ابتدای سال قیمت هر سهم 4070 ریال با سرمایه 2800 میلیارد ریال و ارزش بازار 11250 میلیارد ریال داشته است. در حال حاضر قیمت هر سهم در حدود 7000 ریال و سرمایه شرکت نیز 5100 میلیارد ریال (سرمایه ثبت‌نشده) و ارزش بازار 37000 میلیارد ریال است و در مجمع عمومی عادی سالیانه نیز 1700 میلیارد ریال سود نقدی تقسیم کرده است.
وی افزود: با این عملکرد سهام این شرکت در سال جاری بیش از سیصد درصد برای سهامداران بازدهی داشته است.
ارجمندی در پایان گفت: از حمایت‌های بی‌دریغ و برادرانه جناب آقای سعدمحمدی و سایر اعضاء هیأت‌مدیره تشکر می‌کنیم که در خصوص افزایش سودآوری این شرکت و شرکت‌های تابعه تمام تلاش خود را در سال جاری کردند و با ارائه رهنمودهای بسیار ارزنده و به‌موقع، این شرکت را در جهت رسیدن به اهداف خود راهنمایی کردند.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :