پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران Mes Press
تاریخ روز
یکشنبه 26 خرداد ماه 1398 ساعت 14:13:01
نوع قلم :‌   اندازه‌ی قلم :‌

«تاب‌آوری» منتشر شد

دوشنبه 27 شهریور ماه 1396

به گزارش مس پرس، «تاب‌آوری» نشریه‌ای است برای تببین و ترویج رویکرد شرکت ملی صنایع مس ایران در حوزه اقتصاد مقاومتی، که اولین شماره آن به تاریخ شهریور 1396 و در 96 صفحه منتشر شده.

این نشریه چهار فصل دارد؛ در فصل نخست با عنوان «گفتمان»، مفهوم اقتصاد مقاومتی با رویکرد تاب‌آوری مورد بررسی قرار گرفته و تلاش شده نسبت شرکت مس با این مفهوم مشخص شود. گفت‌وگو با قائم‌مقام رئیس ستاد مدیریت اقتصاد مقاومتی شرکت مس با عنوان «پایداری در گرو تاب‌آوری» و گفت‌وگو با «حسین راغفر»، اقتصاددان درباره ارتباط مسئولیت اجتماعی و تاب‌آوری اقتصادی، از مطالب خواندنی این فصل است.

در فصل «اتاق فکر»، ادبیات نظری موجود در زمینه تاب‌آوری مرور شده است. «خط‌کش آسیب‌پذیری» که در آن شاخص‌های اندازه‌گیری تاب‌آوری اقتصاد یک کشور بررسی شده‌اند، ازجمله مقالات این فصل است.

«بازخوانی»، فصل سوم تاب‌آوری است و تجربه‌های جهانی موفق در تاب‌آور کردن اقتصادهای در حال‌ توسعه در آن مورد توجه قرار گرفته‌ است. تجربه «گرامین‌بانک» در بهبود معیشت جوامع روستایی با عنوان «کوچک زیباست» ازجمله آن‌هاست. در ادامه این فصل، تجربه‌های مشابه گرامین‌بانک در داخل کشور نیز بررسی شده‌اند.

در فصل آخر تاب‌آوری که  عنوان «جامعه محلی» را بر خود دارد، با «حمدالله رستمی شهربابکی»، مدیرکل دفتر آموزش، ترویج و تحقیقات تعاونی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت‌وگو شده است. رستمی شهربابکی که متولد شهربابک، یکی از مناطق عملکردی شرکت مس، است در این گفت‌وگو به بررسی عملکرد شرکت مس در حوزه مسئولیت اجتماعی می‌پردازد.

لینک خبر‌ :: http://mespress.com/news/?Id=7338